BJJ Kids

Poniżej przedstawiamy korzyści, które płyną z uprawiania sportów walki przez dzieci i nie tylko.

Poprawa sprawności fizycznej Trening zawiera nie tylko ćwiczenia ogólnorozwojowe, ale także takie, które wpływają pozytywnie na zwinność, wytrzymałość i siłę fizyczną. Dzięki treningom sztuk walki poprawia się kondycja ruchowa. Poprzez systematyczne treningi ustrzeżemy dziecko przed nadwagą.

Nabycie umiejętności samoobrony Bardzo często zdarza się, że rodzice zapisują swoje pociechy na treningi sztuk walk, by te nabyły umiejętności samoobrony. Nie chodzi tu tylko o właściwe zastosowanie chwytów, ale także o sposób myślenia odpowiedni w sytuacji zagrożenia

Rozwój społeczny Wynika nie tylko z poznawania przez dziecko nowych przyjaciół, kibicowania kolegom z tego samego klubu, ale również ze współzawodnictwa, które obecne jest także w grach zespołowych. Różnica polega na tym, że w przypadku sztuk walki, za sukces lub porażkę odpowiada jeden zawodnik. Motywuje to go do dalszej pracy oraz buduje w nim poczucie własnej wartości.

Wzajemny szacunek Podczas treningów sportów walki dzieci uczą się szacunku nie tylko dla kolegów z klubu, ale także przeciwników z maty. Ważnym aspektem jest też wykształcenie w dzieciach walki zgodnie z zasadami fair-play, co ma przełożenie na życie poza salą treningową.

Rozwój intelektualny Sporty walki wymagają od zawodnika ciągłego przewidywania ruchów przeciwnika, a także natychmiastowego reagowania na nie. Dzięki temu dziecko ćwiczy pamięć oraz koncentrację.

Budowanie poczucia sukcesu Dzieje się to dzięki zdobywaniu przez dzieci kolejnych pasów. Buduje to w nich poczucie sukcesu i sprawia, że nie maleje chęć rozwoju i motywacja do dalszego wysiłku.

Przewiń na górę